Jdi na obsah Jdi na menu
 


Legoland Deutschland

2. 10. 2016

Když jsem při procházce městem narazila na nabídku cestovní kanceláře, týkající se zájezdu do Legolandu, kde se na náš státní svátek 28.9. pořádá dokonce český den, což znamená, že některé prohlídky proběhnou v češtině, neváhala jsem. Doma jsem si zjistila víc a ihned zájezd objednala pro mě a pro mladšího bráchu.

Odjíždělo se ve 3:15 ráno z Mariánského náměstí v Českých Budějovicích, což pro nás bylo skvělé, protože jsme to měli docela blízko. A ráno před desátou jsme už stáli spolu s dalšími desítkami a možná i stovkami lidí před bránou a čekali na otevření.

Při vstupu nás uvítala "hymna" Legolandu, píseň Everything is Awesome (česky Všechno je tu boží) z Legopříběhu. Prohlédli nám batohy, zda v nich nemáme nůž nebo nějakou další podobně nebezpečnou věc, a pak už nás čekala jen fůra úžasných atrakcí.

Jako první jsme navštívili Miniland, což je sekce, v níž najdete z Lega postavené miniatury převážně německých měst, mezi nimi ale i město holandské nebo třeba Benátky. Navíc jsou zde části, jež se hýbají nebo svítí, můžete se tedy těšit na panáčky tančící v tanečním sále zámku Neuschwanstein nebo před ním přejíždějící kočár, točící se kolotoč v Hamburku, gondoly plující po benátských kanálech a spoustu dalších úžasných překvapení. Všechny stavby jsou navíc postaveny z běžně dostupných kostiček, pouze pro Allianz arénu museli nechat jeden druh kostičky speciálně vyrobit. Zajímavostí je, že kromě miniatur měst zde najdete také část věnovanou Hvězdným válkám, tj. z Lega postavené důležité scény z původní hexalogie. 

p9280423.jpg

Po fotce s Yodou a Darthem Vaderem v životní velikosti, jsme si zběžně prohlédli galerii slavných fotbalistů a následně zamířili na okružní jízdu vláčkem s výkladem v českém jazyce. Po této jízdě jsme v Lego City navštívili Fabriku, kde se mohou návštěvníci podívat, jak se stavebnice vyrábí. Při vstupu navíc dostanete na památku speciální kostičku s logem německého Legolandu a na konci prohlídky si můžete na váhu koupit jakékoli kostičky a komponenty nebo si vyrobit figurku na míru. Můj bratr pak zašel na adrenalinovou antrakci Bionicle Power Builder, která s ním škubala do všech směrů a otáčela jím hlavou dolů - zkrátka atrakce pro silné žaludky.

Další zastávkou se pro nás stala Země rytířů, především pak velký hrad, kde mimo jiné můžete zkusit vytáhnout meč z kamene. Korunou všeho je pak projížďka prostorami hradu i mimo něj na velké dračí horské dráze, která má v určitém bodě dosahovat rychlosti až 60 km/h. Bez tohoto zážitku jsem se ráda obešla. Horskou dráhu opravdu nemusím a navíc na upozornění píšou, že lidé trpící problémy se zády a krkem by se měli této atrakci vyhýbat, čili se mohu krásně vymlouvat na svůj zdravotní stav, aniž bych musela přiznat, že mám z podobných adrenalinových šíleností nahnáno.

Po neúspěšném pokusu vyhrát plyšového dráčka jsme zamířili do části Imagination. Tam vřele doporučuji navštívit Policejní stanici. V jejích útrobách se totiž skrývá takový zrcadlový labyrint, s jakým se ten petřínský nemůže srovnávat. Zaručuji Vám, že si tam chvilku pobudete, vymotat se odtamtud se totiž chvílemi zdá jako nadlidský výkon. A když konečně po mnoha špatných odbočkách a slepých chodbách narazíte na východ, zjistíte, že se radujete předčasně, jelikož jste došli zpět na začátek. Věřte, stává se to často. Snad všichni návštěvníci tam chodí velmi pomalu a rukama pořád šátrají kolem sebe, aby nenabourali do zrcadla či jiného zmateného tuláka. Když se konečně dostanete ven, čekají Vás ještě lasery, kterými musíte projít, ale to je hračka. Ze střechy policejní stanice se též můžete vydat na vysoko položenou okružní jízdu po této části parku. Zde netřeba se bát, vozíky jedou pomalu a koleje jsou víceméně rovné, žádné kopečky a lopingy.

Za zmínku zde stojí též vyhlídková věž. Dole nastoupíte do prosklené kulaté kabiny, jež Vás následně pomalu vyveze nahoru a Vy si tak můžete celý park v klidu zvýšky nafotit. Na oběd jsme zašli do místní restaurace Pizza Mania! Jídlo zde není úplně nejlevnější, ale zato vážně chutné a hlavně vydatné. Ač se nám pizza ze začátku zdála poměrně malá, byla opravdu velmi sytá a měli jsme problém ji do sebe nasoukat celou. Ještě že jsme si nedali celé menu i s polévkou a dezertem.

Posíleni vydatným obědem jsme se vydali na návštěvu starého Egypta v Říši faraonů. Jedná se prakticky o nejmenší část, pro dospělé je zde k využití jen jedna atrakce, ale za to naprosto skvělá. Ve faraonově hrobce nasednete do vozíku a chopíte se pistole na jeho palubní desce. S tou se pak snažíte zasáhnout všechny světelné terče, jaké při projížďce hrobkou uvidíte, ať už se nacházejí na zdech, keramice, sarkofázích, kostrách, archeolozích atd. Tuto jízdu jsme absolvovali celkem třikrát, tak moc se nám to líbilo.

p9280519.jpg

A konečně přišla na řadu moje vůbec nejoblíbenější část Legolandu - Země dobrodružství. Jako bychom se zde vrátili do dětství, kdy jsme snili o procestování světa, prodírání se temnou džunglí, koupání pod vodopádem atp. Nejdříve jsme se vydali do malého Jurského parku. Nasednete na lodičku (můžete si předtím v automatu zakoupit pláštěnku, pokud se nechcete namočit) a vydáte se na pořádnou adrenalinovou jízdu. Nejprve proplujete jeskyní plnou stavebnicových pavouků a ještěrů, až Vás zpět na slunečním světle přivítají přátelští dinosauři, co se zrovna přišli napít z jezírka. A pozor, jeden nezbeda po Vás dokonce plive vodu! A potom následuje to, čeho jsem se už od začátku velmi obávala. Váš člun začne strmě stoupat, aby Vás vyvezl až na vrchol skály, z níž padá vodopád. Ze zdola se to nezdá tak strašné, ale když balancujete na vrcholu "hory" a před sebou nemáte nic než několik metrů hlubokou propast, docela Vám vyschne v ústech. Mně teda určitě. A když se člun převážil a hbitě sklouzl po vodopádu, ze zděšeného výkřiku se stalo radostné zavýsknutí - možná jásot, že jsem to ve zdraví přežila. Zasypala nás sprška vody a potom už honem vystupovat.

p9280542.jpg

Naštěstí bylo poměrně teplo, a tak jsme rychle uschli. Další skvělou atrakcí zde je Safari Tour, kde nasednete do malého teréňáku a projedete se džunglí plnou nejrůznějších zvířat. Viděli jsme např. gorilu, pantera, surikatu, lví rodinku... Připadala jsem si tu jako malá, nadšeně jsem ukazovala, kde je jaké zvíře, a bratr sotva stíhal mačkat spoušť foťáku.

Odtud je to jen krůček do Země pirátů. Pokud nemáte rádi vodu a rozhodně netoužíte být promočení na kost, pak byste zřejmě měli tuhle část vynechat. Obrovská lodní houpačka není nic pro můj žaludek a katapult vodních bomb byl zrovna zavřený, takže jsme zamířili rovnou na pořádnou námořní bitvu. Naskočili jsme na Lego pirátskou loď a s ní vypluli na moře. Stáli jsme u děl a točili klikou, abychom dostřelili co nejdál a co největším proudem vody. Můžete takto krásně ostřelovat i kolemjdoucí návštěvníky :-). Úkolem zde je trefit se do sudů se střelným prachem. Pokud je dostatečně nepokropíte, vybuchne Vám do tváře pořádná sprška vody. Nejste ovšem jediná loď na moři, a tak, když jsme se snažili trefit všechny sudy, jiní piráti nám vydatně pokropili záda a navíc nám ještě vybuchl jeden sud, čili jsme byli mokří od hlavy až k patě. Je to ale neuvěřitelná zábava.

p9280569.jpg

V poslední části Lego X-Treme se nachází moc pěkné aquarium Atlantis, kde mezi Lego troskami bájného města, ponorkou a potapěči plavou skutečné živé ryby. Dokonce zde mají několik druhů žraloků! Další skvělou věcí je pak 4D kino, kde se každou hodinu promítá krátký film (v lichou hodinu německy, v sudou anglicky). My měli Nexo Knights, které jsem do té doby neznala. Je to ovšem úžasný zážitek, když na Vás při filmu prší, při tornádu na Vás fouká, při boji z drakem před plátnem šlehal skutečný oheň a nám do nosu stoupal štiplavý pach kouře. Prostě senzace!

A když v pět večer skončily všechny atrakce, posadili jsme se na chvíli na lavičky u východu a odpočívali. Po celodenním pobíhání sem a tam jsme sice měli na kontě spoustu nových zážitků, ale také pořádně ušlapané nohy. A to jsme ani všechny atrakce nestihli. Nedokážu si představit, že by šlo navštívit vše, až v dubnu Legoland otevře novou sekci Ninjago se 4D jízdou! Jediným možným východiskem je nechat si příště Miniland na konec - tam totiž pohyb postaviček ovládáte tlačítky, díky čemuž je tato sekce jedinou, která po páté hodině neztrácí na atraktivitě. V šest hodin pak Legoland zavírá své brány. My se odebrali k autobusu, kde jsme se vyčerpaně zhroutili na sedadla a vydali se na cestu domů.

p9280595.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< červen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 48447
Měsíc: 710
Den: 16